Cenu za pozitívne zviditeľnenie získal spevák Adam Pavlovčin.  

Adam Pavlovčin sa dostal do povedomia verejnosti ako účinkujúci a následne ako výherca Česko-slovenskej Superstar v roku 2021. Už od začiatku svojej účasti v súťaži sa hrdo hlásil ku komunite a aj vďaka tomu je pre mnohých fanúšikov tvárou LGBTI+ komunity na Slovensku. 

Jeho život sa spája s umením už od útleho detstva. Je päťnásobným majstrom v tanečných disciplínach IDO a ako tanečník fungoval vo viacerých profesionálnych tanečných súboroch.  Vysokoškolské štúdium absolvoval v Londýne, kde vyštudoval spev a hudobnú kompozíciu na British and Irish Modern Music Institute. Počas svojho pôsobenia v Londýne bol päť rokov lídrom hudobnej skupiny PACE, ktorá koncertovala prevažne vo Veľkej Británii.

S jeho návratom na Slovensko sa spája hlavne obdobie Česko-slovenskej Superstar. Súťaž ho dostala do povedomia širokej verejnosti a veľmi rýchlo sa dostal medzi favoritov. Divákov si získal nielen svojím hlasom, ale aj autentickým prejavom. Po výhre v súťaži sa rozhodol pokračovať vo svojej hudobnej kariére a začal vystupovať pod umeleckým menom ADONXS.

Svoj debutový singel Moving On predstavil v máji 2022 a následne koncom roka vydal debutový album s názvom Age of Adonxs. 

So svojimi piesňami vystúpil na otvorení Dúhového PRIDU v Bratislave, ale aj na smútočnom Pochode za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite. Ešte pred účinkovaním v Superstar sa stal súčasťou kampane Každá láska je láska spoločnosti ABSOLUT. O rok neskôr sa kampaň rozšírila a Adam v nej vyzýval na zmenu výkladu slova láska v Slovníku súčasného slovenského jazyka. Definovala sa v ňom ako náklonnosť jedného pohlavia k druhému a aj na základe tejto kampane sa podarilo dosiahnuť úpravu. 

„Ako som niekoľkokrát spomínal, keď som vyrastal na Slovensku, nebolo veľa ľudí v mediálnom priestore, na ktorých by som sa podobal alebo s ktorými by som sa vedel stotožniť. Nemal som svojho queer idola. Preto si veľmi vážim túto verejnú platformu a naozaj privilegovanú pozíciu v slovenskom šoubiznise, ktorá možno dokáže prispieť k ďalším malým Adamom a Adonisom a pomôcť im na ich ceste k sebapoznávaniu.“ 

Zoznam nominovaných nájdete tu: https://inakost.sk/nominacie-na-ceny-inakosti-2022/


 

Ceny Inakosti 2022 sú organizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.