Vstup do vzťahu, ktorý tvoria dvaja partneri, alebo dve partnerky je taký istý ako do každého iného vzťahu.  Dvaja ľudia sa stretnú a vzájomne sa spoznávajú. Niektoré veci sa nikdy nezmenia, aj keď sú partneri, či partnerky  rovnakého pohlavia.

  1. Najskôr len randite. Viac ako jedenkrát. Bežná chyba, ktorú LGB ľudia pri prvých vzťahoch robia je, že príliš skoro riešia vážnosť vzťahu, možno preto, že sa boja, že už si nikoho nenájdu, keďže spoznať LGB partnera, alebo partnerku nie je také ľahké. Predtým ako sa pristihnete, že sa zobúdzate pri niekom koho ledva poznáte, choďte spolu von aby ste zistili, či si vyhovujete. Nestačí, že ste obaja teplí. Mali by ste vedieť, či máte spoločné záujmy, podobné hodnoty a plány do budúcnosti.
  2. Pravidelne sa rozprávajte, o tom čo sa vám stalo. Zdieľanie a vzájomná podpora sú vo vzťahu kľúčové. Ak vás niekto obťažoval, alebo ak ste postúpili v práci, alebo ak ste dostali cenu, alebo ak vám najlepší priateľ povedal, že sa sťahuje – zdieľajte to s partnerkou, alebo partnerom. Pamätajte si, že váš partner, alebo partnerka by nemali byť len vaši milenci, ale aj najlepší priatelia.
  3. Buďte čestný/čestná, milujúci/milujúca a starostlivá/starostlivý. Byť úprimnými znamená byť tiež otvorenými. Netajte veci pred partnerkou, alebo partnerom. Ak chcete niečo dôležité povedať, sadnite si s partnerom, alebo partnerkou, povedzte ako ju, alebo jeho milujete a zdôverte sa im. Váš partner, alebo partnerka vás miluje a budú šťastní ak im budete na toľko dôverovať, že sa im zdôveríte, alebo podelíte sa o čokoľvek čo potrebujete.
  4. Ujasnite si spolu, či váš vzťah bude exkluzívny, alebo nie. Dobrá komunikácia v tejto oblasti je naozaj dôležitá. Ak jeden, alebo jedna z vás považuje váš vzťah za „otvorený“, inak povedané, že iní partneri sú okej a druhý zase verí, že váš vzťah je monogamný a exkluzívny, máte problém. Keď začne „otvorený“ partner, alebo partnerka flirtovať s niekým, tak „exkluzívny“ partner, alebo partnerka môže cítiť zmätok, hnev, ublíženie.
  5. Stojte pri sebe. Nenechajte svojho partnera, alebo partnerku trápiť sa, hlavne ak nie ste vyoutovaní a člen vašej rodiny si robí pred vami vtipy z LGBT ľudí, alebo nadáva na nich. Ja vaše právo milovať, nikto nemá právo hovoriť vám niečo iné. Ak nie ste vyoutovaná, alebo vyotovaný zoberte svoju partnerku/partnera a odíďte s tým, že poviete, že takéto urážajúce vtipy sú vám nepríjemné. A keď je vtip namierený na partnera, alebo partnerku, povedzte kamarátom, rodine, ktorý takýto vtip spravili, že je to pre vás neakceptovateľné a požiadajte ich aby si takéto poznámky nabudúce nechali pre seba. Nenechajte iných, aby ubližovali vašim partnerom, alebo partnerkám.
  6. Poznajte svoje práva. Ak chcete vedieť viac, čo sa týka vášho spolužitia, kontaktujte niektorú z LGBT organizácií.
  7. Tešte sa zo seba. Užite si život a lásku, zdieľajte svoj život a lásku s inými a obklopte sa milujúcimi a starostlivými priateľmi a členmi rodiny, ktorí sú podporní a majú pozitívny vplyv.

 

Spracované podľa http://www.wikihow.com/Have-a-Gay-or-Lesbian-Relationship